Thursday, October 26
Class 4A
Davenport Central 23, Davenport West 6
Ottumwa 26, Sioux City East 26
Friday, October 27
Class 4A
#3 North Scott 17, #1 Bettendorf 0
Cedar Rapids Washington 34, Linn-Mar 28
#6 SE Polk 49, Urbandale 14
#8 Cedar Falls 38, Dubuque Hempstead 10
Burlington 27, Pleasant Valley 10
CR Prairie 44, Dubuque Wahlert 7
N. Scott 17, Bettendorf 0
Waukee 35, Marshalltown 21
Ames 31, Fort Dodge 6
Muscatine 45, Davenport Assumption 44 (OT)
Class 3A
District 1
Denison Schleswig 14, MOC-Floyd Valley 7
Le Mars 35, Spirit Lake 6
Spencer 55, Sergent Bluff Luton 21
District 2
Algona 50, Saydel 19
#7 Humboldt 27, DCG 10
District 3
#2 Clear Lake 7, #6 Waukon 6
Charles City 28, Waverly Shellrock 21
District 4
#4 Williamsburg 31, Benton 18
Oelwein 34, South Tama 20
Grinelle 37, #8 West Delaware
District 5
#5 Marion 55, Clear Creek Amana 0
Williamsburg 31, Benton 18
Decorah 45, Forest City 22
Maquoketa 24, West Dubuque 20
District 6
Oskaloosa 48, Davis County 7
Washington 61, Centerville 21
Mt. Pleasant 34, #10 Fairfield 21
Keokuk 57, Fort Madison 14
District 7
Knoxville 35, Clarke 0
District 8
Carroll 27, Lewis Cebntral 13
#1 Harlan 40, Clarinda 18
Class 2A
District 1
Central Lyon-GLR 24, #6 Sioux City 0
Cherokee 35, Sheldon 34 (2OT)
District 2
Eagle Grove 38, Okoboji 0
#5 Esterville-Lincoln-Central 42, Garner Hayfield 6
Emmetsburg 49, Monson-NW Webster 14
District 3
District 4
#1 North Fayette 60, Osage 6
District 5
Cascade 46, North Cedar 0
Monticello 23, Maquoketa Valley
Center Point-Urbana 20, Union 14
District 6
Mediapolis 49, Louisa-Muscatine 14
District 7
District 8
JSPC 60, W. Central Valley 14
Kuemper Catholic 35, Missouri Valley 14
Class 1A
District 1
South O’Brien 21, HMS 18
Hinton 24, Sioux Central 20
#5 West Lyon 40, Battle Creek 6
District 2
#1 Southern Cal 49, South Hamilton 14
Fort Dodge 48, Prairie Valley 20
Pocahontas 28, W. Marshall 7
District 3
Rockford 46, Mason City Newman 20
#9 St. Ansgor 21, Nashua-Plainfield 12
Lake Mills 25, Turkey Valley 0
District 4
#4 Aplington-Parkersburg 40, Starmont 14
#2 Dike-New Hartford 19, #10 Glenbrook-Rhinebeck 0
Denver 34, Grundy Center 3
District 5
Bellevue 35, North Linn 8
NE Gooselake 41, Central Elkader 8
Alburnett 63, Preston East Central 14
District 6
Iowa City Regina 30, Pekin 7
Wapello 20, BGM 16
District 7
District 8
#6 Logan Magnolia 55, Panorama 7
Underwood 24, Audobon 0
Class A
District 1
Gehle Catholic 20, Westwood 13
Kingsley-Pinson 22, River Valley 7
Galva Holstein 39, W. Minona 20
District 2
Guthrie Center 21, Bedford 0
#7 IKM 35, AHST 24
District 3
#2 Newell-Fonda, Odebolt-Arthur 7
Alta 49, SE Webster 14
#3 Manning 37, Woodbury Central 14
District 4
Algona Garrigan 21, West Bend Mallard 13
W. Hancock 43, Belmond-Klemme 6
District 5
#4 Wapsie Valley 48, East Buchanan 7
Valley Community 46, Dunkerton 7
District 6
North Tama 35, GMG 0
District 7
Waco 42, English Valleys 7
HLV 23, Iowa Valley 15
District 8
Madrid 39, Lynnville Sully 13
Eight Player
Essex 52, CAM 0
District 1
#1 NE Hamilton 58, Ventura 22
CWL 20, Clarksville 18 (OT)
District 2
Armstrong-Ringsted 41, Twin River Valley 16
Sentral 44, #4 North Kussuth 34
District 3
Aurelia 48, Harris Lake Park 8
District 4
District 5
District 6
Stanton 36, Walnut 8
District 7
Lennox 68, Morman Tail 14
District 8