September 23 Class 4A
CIML Central
WDM Dowling 9
Southeast Polk 27
Indianola 7
Johnston 14
Urbandale 13
Ankeny 28
CIML-Iowa
Fort Dodge 28
Ames 20
Mason City 6
Waukee 42
CIML-Metro
Des Moines Lincoln 39
Des Moines, Roosevelt 13
Des Moines, East 36
Des Moines, North 7
Des Moines, Hoover 10
Ottumwa 56
Missouri River
Sioux City, East 27
Sioux City, North 20
Council Bluffs,Lincoln 51
Sioux City, West 17 Thurs.
Mississippi Athletic
Bettendorf 28
North Scott 3
Davenport, North 21
Clinton 35
Muscatine 49
Davenport, Central 17
Pleasant Valley 48
Burlington 6
Davenport Assumption 55
Davenport, West 0 Thurs.
Mississippi Valley-Mississippi
Cedar Rapids, Wash 35
Dubuque, Senior 10
Dubuque, Hempstead 28
Dubuque Wahlert 32
Iowa City High 34 Thurs.
Cedar Rapids, Kennedy 13
Mississippi Valley-Valley
Cedar Falls 27
Cedar Rapids Xavier 7
Iowa City, West 63
Cedar Rapids, Jefferson 14
Linn-Mar, Marion 44
Cedar Rapids Prairie 14
Waterloo, West 7
Waterloo, East 26
Class 3A
District 1
Atlantic 20
Glenwood 7
Lewis Central 14
Harlan 21
Red Oak 0
Creston 48
Winterset 10
Carroll 35
District 2
#6 Boyden-Hull/Rock Valley 28
LeMars 7
MOC-Floyd Valley 3
Sioux City Heelan 20
Sergeant Bluff-Luton 22
Denison-Schleswig 14
Spencer 30
Storm Lake 0
District 3
Ballard 20
Boone 35
Clear Lake 56
Humboldt 6
Hampton-Dumont 0
Algona 13
Webster City 49
Nevada 14
District 4
Crestwood, Cresco 14
Decorah 38
Oelwein 47
Independence 0
Waukon 0
Waverly-Shell Rock 28
West Delaware 21
Charles City 0
District 5
Center Point-Urbana 8
Western Dubuque 27
Central Clinton, DeWitt 0
Maquoketa 36
Union, La Porte City 56
Anamosa 27
Vinton-Shellsburg 0
Marion 27
District 6
Benton, Van Horne 7
Grinnell 23
Clear Creek-Amana 0
Washington 35
Mount Vernon 6
Solon 42
South Tama 21
Williamsburg 48
District 7
Fairfield 49
Chariton 7
Fort Madison 13
Mount Pleasant 35
Keokuk 21
Oskaloosa 45
Pella 53
Centerville 0
District 8
Carlisle 28
Knoxville 20
Newton 7
Perry 21
Norwalk 13
ADM, Adel 42
Saydel 6
Dallas Center-Grimes 47
CLASS 2A:
District 1
Sioux Center 7
Sheldon 0
#5 Spirit Lake 21
#6Central Lyon/George-Little Rock 10
Western Christian, Hull 0
Unity Christian, O. City 35
District 2
Cherokee, Washington 20
JSPC, Jefferson 35
East Sac County 45
Maple Valley-Anthon-Oto 19
Carroll Kuemper 49
Missouri Valley 2
South Central Calhoun 20
OA-BCIG 14
District 3
Central Springs 20
New Hampton 54
Denver 48
Waterloo Columbus 0
Forest City 33
Iowa Falls-Alden 7
Osage 20
Clarion-Goldfield 18
District 4
Western Dubuque 13
Dyersville Beckman 48
Jesup 14
Sumner-Fredericksburg 33
Monticello 30
South Winneshiek 46
North Fayette 56
MFL MarMac 32
District 5
Columbus Community 7
Iowa City Regina 55
Durant-Bennett 8
Camanche 36
Tipton 26
Louisa-Muscatine 49
Wilton 65
West Liberty 34
District 6
Albia 37
Eddyville-Blakesburg 19
Central Lee, Donnellson 6
West Burlington/N Dame 15
Mid-Prairie, Wellman 7
Mediapolis 35
Sigourney/Keota 23
Davis County, Bloomfield 30
District 7
Baxter, C-M-B 31
Roland-Story, Story City 30
East Marshall, LeGrand 6
Fort Dodge St. Ed. 49
North Polk, Alleman 6
West Marshall, St. Center 42
South Hardin 12
Gilbert 13
District 8
Clarinda 23
Bondurant-Farrar 22
Clarke, Osceola 0
PCM, Monroe 49
Pella Christian 43
Interstate 35, Truro 0
Shenandoah 19
Colfax-Mingo 8
CLASS 1A:
District 1
Hinton 0
IKM-Manning 40
Lawton-Bronson 48
Ridge View 20
Manson NW Webster 21
Prairie Valley, Gowrie 20
West Monona, Onawa 7
Westwood, Sloan 13
District 2
Alta/Aurelia 21
Sioux Central, Sioux Rapids 25
Emmetsburg 42
South O’Brien, Paullina 0
Hartley-Melvin-Sanborn 6
West Lyon, Inwood 42
Sibley-Ocheyedan 32
Pocahontas Area/Pomeroy-Palmer 27
District 3
AGWSR, Ackley 7
Saint Ansgar 62
Aplington-Parkersburg 48
West Fork, Sheffield 0
Garner-Hayfield 19
Nashua-Plainfield 28
Lake Mills 0
Dike-New Hartford 35
District 4
BCLUW, Conrad 7
Ogden 34
Eagle Grove 0
Woodward-Grangern 42
Hudson
Woodward Academy
South Hamilton, Jewel 7
Gladbrook-Reinbeck 22
District 5
Clayton Ridge, Guttenberg 7
Bellevue 33
Starmont 24
Maquoketa Valley, Delhi 16
Turkey Valley 44
North-Linn, Troy Mills 26
Wapsie Valley, Fairbank 35
Northeast, Goose Lake 14
District 6
Cardinal, Eldon 16
Alburnett 61
North Cedar, Stanwood 30
Highland, Riverside 15
Van Buren, Keosauqua 6
Pekin 60
West Branch 56
Wapello 8
District 7
Central Decatur, Leon 61
West Central Valley, Stuart 26
Des Moines Christian 38
Pleasantville 6
Nodaway Valley 27
Panorama, Panora 60
Wayne, Corydon 6
Mount Ayr 35
District 8
Clarinda Academy 6
#6 Logan-Magnolia 61
Griswold 19
Treynor 42
Tri-Center, Neola 46
Audubon 0
Underwood 13
Council Bluffs St. Albert 51
CLASS A:
District 1
Le Mars Gehlen 38
West Sioux, Hawarden 7
Marcus-Meriden-Cleghorn
Akron-Westfield
Woodbury Central, Moville
Clay Central-Everly
District 2
Belmond-Klemme
Southeast Webster-Grand, Burnside
Algona Garrigan 36
Northwood-Kensett 13
North Iowa, Buffalo Center 7
West Hancock, Britt 37
District 3
Colo-Nesco
Rockford
GMG, Garwin
North Butler, Greene
Grundy Center 13
Mason City Newman 41
District 4
Central, Elkader
Don Bosco, Gilbertville
East Buchanan, Winthrop 13
Postville 38
North Tama, Traer 45
Valley Community, Elgin 0
District 5
Danville 20
Lone Tree 55
English Valleys, North English 53
New London 22
WACO, Wayland 48
Montezuma 0 (ND)
Winfield-Mt. Union 0
Lisbon 61
District 6
B-G-M, Brooklyn 27
Iowa Valley, Marengo 6
H-L-V, Victor 6
Belle Plaine 30
Lynnville-Sully 50
North Mahaska, New Sharon 0
District 7
Guthrie Center 0
Martensdale-St. Mary’s 35
Madrid 28
Van Meter 14
Southeast Warren, Liberty Center 20
Earlham 36
District 8
Corning
A-H-S-T, Avoca
Riverside, Oakland
Bedford
8 MAN
District 1
Kingsley-Pierson 83
River Valley, Correctionville 28
Newell-Fonda #8
Laurens-Marathon
Remsen-Union 66
Whiting 12
Granville Spalding
Remsen St. Mary’s
District 2
Armstrong-Ringsted 59
Graettinger-Terril 35
North Sentral Kossuth 0
Harris-Lake Park 42
West Bend-Mallard 1
Ruthven-Ayrshire 0 forfeit
District 3
CAL, Latimer
Clarksville
CWL, Corwith 12
Ventura 60 (ND)
Janesville 49
Riceville 14
Northeast Hamilton 52
Tripoli 28
District 4
Cedar Valley Christian School 6
Central City (ND) 57
Dunkerton 14
Midland, Wyoming 56
Kee, Lansing 48
West Central, Maynard 26
Springville 7
Preston 49
District 5
Grandview Park Baptist,
Seymour
Harmony, Farmington
Twin Cedars, Bussey
Meskwaki Settlement 20
Moravia 44
Tri-County, Thornburg
Melcher-Dallas
District 6
CAM, Anita 59
Ankeny Christian Academy 38
East Union, Afton 28
Lamoni 42
Mormon Trail, G. Grove 20
Lenox 40
Murray 40
Adair-Casey 80
District 7
Ar-We-Va, Westside 22
Charter Oak-Ute 58
Boyer Valley, Dunlap 40
Coon Rapids-Bayard 34
East Greene 31
Glidden-Ralston 78
East Mills 57
Woodbine 10 (ND)
District 8
Essex 6
Stanton 48
Fremont-Mills, Tabor 78
Villisca 6
Nishnabotna 8
Sidney 49