CLASS 4A
EAST:
Cedar Rapids Kennedy 27, Cedar Rapids Prairie 26 (OT)
Davenport Assumption 24, North Scott 7
Iowa City High 17, Bettendorf 13
Cedar Falls 51, Cedar Rapids Washington 7
WEST:
Ankeny 35, Des Moines Lincoln 14
Dowling Catholic 31, Ames 24
Sioux City Heelan 37, Sioux City East 0
West Des Moines Valley 45, Fort Dodge 18
Monday, November 7th:
Sioux City Heelan @ West Des Moines Valley
Ankeny vs. West Des Moines Dowling @ Hoover
Iowa City High @ Davenport Assumption
Cedar Rapids Kennedy vs. Cedar Falls @ UNI-Dome 8:45 p.m.
–
CLASS 3A
Clear Lake 17, Boone 0
Decorah 34, Mount Vernon 7
Grinnell 28, Washington 20
Harlan 23, Winterset 13
Lemars 31, Humboldt 7
Waukee 28, Creston 14
West Delaware 31, New Hampton 18
Williamsburg 33, Oskaloosa 27 (OT)
Tuesday, November 8th:
Decorah vs. West Delaware @ UNI-Dome 6:15 p.m.
Waukee @ Harlan
Lemars @ Clear Lake
Grinnell @ Williamsburg
–
CLASS 2A
Clarinda 17, Carroll Kuemper 16
Fort Dodge St. Edmond 28, Emmetsburg 16
Mid-Prairie 28, Wilton 13
North Fayette 49, Center Point-Urbana 26
PCM 26, North Polk 22
Solon 38, Clarion-Goldfield 19
Sheldon 16, West Lyon 0
Sigourney-Keota 49, Albia 0
Tuesday, November 8th:
PCM vs. Clarinda @ Osceola
Solon vs. North Fayette @ UNI-Dome 8:45 p.m.
Sigourney-Keota @ Mid-Prairie
Sheldon @ Fort Dodge St. Edmond
–
CLASS 1A
Algona Garrigan 22, AGWSR 14
Council Bluffs St. Albert 27, Logan-Magnolia 20 (OT)
Dike-New Hartford 30, Eldora-New Providence 6
Gladbrook-Reinbeck 34, Aplington-Parkersburg 21
Iowa City Regina 14, Starmont 0
Pleasantville 23, Mount Ayr 6
Pocahontas 18, Sioux Central 7
West Branch 28, Tipton 0
Monday, November 7th:
Pocahontas @ Algona Garrigan
Pleasantville vs. Council Bluffs St. Albert @ Atlantic
Dike-New Hartford @ Gladbrook-Reinbeck
West Branch @ Iowa City Regina
–
CLASS A
AHST 37, Martensdale-St. Mary’s 0
Lisbon 46, Edgewood-Colesburg 25
Madrid 56, Guthrie Center 20
Newell-Fonda 35, Lemars Gehlen 34 (OT)
North Mahaska 56, WACO 6
Valley, Elgin 23, Riceville 20
West Bend-Mallard 39, Galva-Holstein 0
West Hancock 35, Postville 0
Monday, November 7th*:
West Hancock vs. Valley, Elgin @ UNI-Dome 6:15 p.m.
West Bend-Mallard @ Newell-Fonda
North Mahaska @ Lisbon
Madrid @ AHST