Class 4A
1. Iowa City High, @ Dubuque Senior
2. Dowling Catholic (1-0), idle
3. Cedar Rapids Xavier vs #9 CR Kennedy
4. Ankeny (1-0), @ Ames
5. Cedar Falls vs Dubuque Hempstead
6. Linn-Mar (Marion) vs CR Jefferson
7. Cedar Rapids Washington vs CR Prairie
8. Bettendorf vs Davenport West
9. Cedar Rapids Kennedy, @ #3 Xavier
10.Fort Dodge, vs DSM East

Class 3A
1. Harlan (1-0), idle
2. Williamsburg, @ Center Point-Urbana
3. Solon, @ Central Dewitt
4. Boyden-Hull/Rock Valley, vs 2A #9 Western Christian
5. Clear Lake @ Charles City
6. Pella, @ Newton
7. Mount Pleasant, vs Clear Creek-Amana
8. Carroll, @ Carroll Kuemper
9. LeMars, vs Sioux City North
10.Centerville, vs Albia

Class 2A
1. Iowa City Regina, vs A-#6 BGM
2. North Fayette, @ Waukon
3. New Hampton, @ Cresco (Crestwood)
4. Mid-Prairie (Wellman), vs Washington
5. Pella Christian, vs DSM Christian
6. West Marshall, @ A-#1 Madrid
7. Davis County, @ Fairfield
8. Osage, @ Saint Ansgar
9. Western Christian (Hull), @ 3A-#4 Boyden-Hull/Rock Valley
10.Gilbert, vs Webster City

Class 1A
1. West Lyon vs Central Lyon/GLR
2. Council Bluffs St. Albert vs Lewis Central (Thur)
3. HMS (Hartley) vs A-#4 LeMars Gehlen
4. West Branch, @ West Liberty
5. IKM-Manning, @ Treynor
6. Emmetsburg, @ Estherville-LC
7. Turkey Valley, vs South Winneshiek
8. Aplington-Parkersburg, vs Humboldt
9. Prairie Valley (Gowrie), @ Woodward-Granger
10.Mount Ayr @ Clarke (Osceola)

Class A
1. Madrid, vs 2A-#6 West Marshall
2. Mason City Newman, @ Hudson
3. North Tama, vs Garwin GMG
4. LeMars Gehlen, @ 1A #3 HMS (Hartley)
5. Central (Elkader), @ MFL-MarMac
6. BGM (Brooklyn), @ 2A-#1 Iowa City Regina
7. AHST (Avoca), @ Nodaway Valley
8. Bedford, vs Central Decatur @ Graceland University
9. Woodbury Central, vs Lawton-Bronson (Sat)
10.Elk Horn-Kimballton/Exira, vs Audubon

Eight-man
1. Lenox, @ #9 Stanton
2. Armstrong-Ringsted, vs Remsen St. Mary’s
3. Northeast Hamilton (1-0), vs Coon Rapids-Bayard
4. CWL (Corwith), @ Clarksville
5. Preston (1-0), @ Midland (Wyoming)
6. Graettinger-Terril, @ Remsen-Union
7. Ankeny Christian, @ Moravia
8. North Sentral Kossuth, @ WCLT
9. Stanton, vs #1 Lenox
10.Adair-Casey, vs South Page