Class 4A
1. Linn-Mar (19-0), LW #1 @ #8 CR Jefferson (Tue)
2. DSM Hoover (17-2), LW #6 @ Ames (Tue)
3. Davenport West (17-2), LW #8 vs Burlington (Tue)
4. Ankeny (16-3), LW #4 @ Ottumwa (Tue)
5. Waukee (15-4), LW (X) vs DSM Roosevelt (Tue)
6. Iowa City West (14-4), LW (X) vs Waterloo West (Tue)
7. Dowling Catholic (15-5), LW (X) vs Ottumwa (Fri)
8. Cedar Rapids Jefferson (14-4), LW #7 vs #1 Linn-Mar (Tue)
9. Cedar Rapids Kennedy (15-4), LW #2 vs Dubuque Hempstead (Tue)
10.Urbandale (14-5), KW #9 @ WDM Valley (Tue)

Class 3A
1. Sioux City Heelan (17-2), LW #1 @ CB Jefferson (Tue)
2. Waverly-Shell Rock (20-0), LW #2 @ Crestwood (Tue)
3. Mount Pleasant (18-2), LW #4 @ Ottumwa (Tue)
4. Iowa Falls-Alden (19-1), LW #3 vs Webster City (Thur)
5. Dallas Center-Grimes (17-2), LW #5 @ Nevada (tonight)
6. Carroll (17-2), LW #6 vs Denison-Schleswig (Tue)
7. Dubuque Wahlert (14-5), LW #7 vs Iowa City High (Tue)
8. Solon (18-2), LW #8 @ Williamsburg (Tue)
9. Pella (16-3), LW #9 vs Centerville (Tue)
10.MOC-Floyd Valley (18-3), LW #10 vs Spirit Lake 2/21

Final Class 2A
1. PCM (Monroe) (21-0), LW #1 vs Colfax-Mingo (tonight)
2. West Fork (20-0), LW #2 vs Nashua-Plainfield (tonight)
3. Western Christian (19-2), LW #3 vs Rock Valley (tonight)
4. Sumner-Fredricksburg (20-1), LW #4 vs Jesup (tonight)
5. Sioux Center (17-4), LW #5 vs Hinton (tonight)
6. Fort Dodge St. Edmond (17-3), LW #8 vs Eagle Grove (tonight)
7. Carroll Kuemper (17-4), LW #10 vs Jefferson-Scranton (tonight)
8. Treynor (19-1), LW #9 vs Audubon (tonight)
9. North Cedar (19-2), LW (X) vs Tipton (tonight)
10.Cascade (20-1), LW (X) vs Alburnett

Final Class 1A
1. Danville (21-0), LW #2 vs Fairfield Maharishi (Thur)
2. Storm Lake St. Marys (20-1), LW #4 vs Newell-Fonda (Thur)
3. Cedar Falls NU High (19-2), LW #3 vs Janesville (Thur)
4. Iowa Mennonite (20-1), LW #1 vs Lone Tree (Thur)
5. Lynnville-Sully (19-2), LW #8 vs Montezuma (Thur)
6. Woodbury Central (18-3), LW #10 vs Whiting (Thur)
7. Clinton Prince of Peace (19-2), LW #6 vs East Central (Thur)
8. Sigourney (18-2), LW #7 vs Seymour (Thur)
9. Keota (19-2), LW (X) vs English Valleys or Tri-County (Thur)
10.North Tama (17-4), LW (X) vs GMG (Thur)