Class 4A
1. Dowling Catholic (2-0), LW #1 vs #3 Valley
2. Iowa City West (2-0), LW #2 @ #8 Cedar Falls
3. WDM Valley (2-0), LW #3 @ #1 Dowling
4. Cedar Rapids Prairie (2-0), LW #4 vs Clinton
5. Johnston (2-0), LW #5 vs Urbandale
6. Lewis Central (2-0), LW #6 @ Sioux City North
7. Pleasant Valley (2-0), LW #8 vs Muscatine
8. Cedar Falls (2-0), LW #9 vs #2 Iowa City West
9. Waukee (1-1), LW #7 @ Ankeny
10.Ankeny Centennial (1-1), LW #10 @ DSM Roosevelt

Class 3A
1. Cedar Rapids Xavier (2-0), LW #4 vs Benton
2. Sioux City Heelan (2-0), LW #3 @ #4 Sergeant Bluff-Luton
3. Solon (2-0), LW #6 @ Keokuk
4. Sergeant Bluff-Luton (2-0), LW #5 vs #2 Heelan
5. Dallas Center-Grimes (2-0), LW (X) vs Greene County
6. Webster City (2-0), LW #7 vs Gilbert
7. Pella (1-1), LW #1 vs Bondurant-Farrar
8. Storm Lake (2-0), LW #8 vs Algona
9. Washington (2-0), LW #10 vs Mount Pleasant
10.Boone (2-0), LW #9 @ Iowa Falls-Alden

Class 2A
1. Williamsburg (2-0), LW #1 @ Anamosa
2. Cascade (2-0), LW #5 @ North Fayette Valley
3. Aplington-Parkersburg (3-0), LW #4 vs West Marshall
4. Waukon (2-0), LW #5 vs Dyersville Beckman
5. Mount Vernon (1-1), LW #7 @ Camanche
6. Sheldon (2-0), LW #8 @ MOC-Floyd Valley
7. Boyden-Hull/Rock Valley (1-1) vs Estherville Lincoln Central
8. Union (LaPorte City) (1-1), LW #9 vs Monticello
9. Sioux Center (2-0), LW (X) vs Central Lyon/GLR
10.South Central Calhoun (1-1), LW #10 vs Southeast Valley

Class 1A
1. West Lyon (2-0), LW #1 @ Okoboji (Milford)
2. Panorama (2-0), LW #5 vs Madrid
3. Western Christian (1-1), LW #4 @ Alta-Aurelia
4. Pella Christian (2-0), LW #8 vs DSM Christian
5. Pleasantville (2-0), LW #9 vs Interstate-35
6. Bellevue (2-0), LW #6 vs North Cedar
7. Van Meter (2-0), LW #7 @ Ogden
8. Iowa City Regina (0-2), LW #2 vs Wapello
9. AHSTW (Avoca) (2-0), LW #10 vs Tri-Center
10.West Branch (2-0), LW (X) vs Jesup

Class A
1. Gladbrook-Reinbeck (2-0), LW #1 vs North Tama
2. Council Bluffs St. Albert (2-0), LW #2 vs Nodaway Valley
3. Lynnville-Sully (2-0), LW #3 vs North Mahaska
4. West Sioux (2-0), LW #4 vs Lawton-Bronson
5. Lisbon (2-0), LW #5 vs Starmont
6. Algona Garrigan (2-0), LW #6 vs Sioux Central
7. Hudson (2-0), LW #7 vs Colfax-Mingo
8. Wapsie Valley (2-0), LW (X) vs Alburnett
9. East Buchanan (2-0), LW #8 vs Postville
10.Pekin (3-0), LW #10 vs Montezuma

8-man
1. Harris-Lake Park (2-0), LW #1 vs #6 Remsen St. Mary’s
2. Don Bosco (2-0), LW #2 @ Dunkerton
3. Audubon (2-0), LW #3 @ Coon Rapids-Bayard
4. Newell-Fonda (2-0), LW #5 vs #5 Graettinger-Terril/RA
5. Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire (2-0), LW #6 @ #4 Newell-Fonda
6. Remsen St. Mary’s (2-0), LW #9 @ #1 Harris-Lake Park
7. Turkey Valley (2-0), LW #7 @ North Iowa
8. East Union (2-0), LW #8 @ Murray
9. AGWSR (2-0), LW #10 vs Riceville
10.Sidney (2-0), LW (X) vs Exira/Elk Horn-Kimballton