Class 4A
1. Ames (20-0), LW #1 @ #6 Johnston (Tue)
2. Linn-Mar (18-1), LW #2 vs CR Kennedy (Tue)
3. Des Moines Hoover (18-1), LW #3 @ Urbandale (Tue)
4. S.E. Polk (15-3), LW #6 vs Marshalltown (Tue)
5. Bettendorf (15-3), LW #8 vs Pleasant Valley (Tue)
6. Johnston (16-3), LW #5 vs #1 Ames (Tue)
7. Cedar Rapids Jefferson (15-3), LW #4 vs Dubuque Wahlert (Tue)
8. Sioux City East (16-3), LW #7 @ LeMars (Tue)
9. Dowling Catholic (14-6), LW #10 vs Fort Dodge (Tue)
10.Waukee (13-6), LW (X) @ DSM Roosevelt (Tue)

 

Class 3A
1. Mount Pleasant (17-0), LW #1 @ #8 Marion (Tue)
2. Davenport Assumption (16-3), LW #3 vs Davenport Central (Tue)
3. Carroll (16-1), LW #4 @ #9 Denison-Schleswig (Tue)
4. Sioux City Heelan (15-4), LW #5 vs CB Jefferson (Fri)
5. Norwalk (17-0), LW #2 vs Winterset (tonight)
6. Charles City (20-1), LW #7 idle
7. Pella (16-3), LW #6 @ Centerville (Tue)
8. Marion (18-3), LW #9 vs #1 Mount Pleasant (Tue)
9. Denison-Schleswig (15-5), LW #9 vs #3 Carroll (Tue)
10.Harlan (16-4), LW #8 @ Creston (Tue)

 

Final Class 2A
1. Des Moines Christian (22-0), LW #1 vs Earlham (tonight)
2. Western Christian (Hull) (18-3), LW #2 vs West Lyon (tonight)
3. West Fork (20-0), LW #3 vs Osage (tonight)
4. Solon (19-2), LW #4 vs Wilton (tonight)
5. IKM-Manning (20-0), LW #5 vs Audubon (tonight)
6. Cascade (19-2), LW #6 vs Mount Vernon (tonight)
7. Unity Christian (16-4), LW #9 vs Hinton (tonight)
8. Sumner-Fredricksburg (19-2), LW #8 vs Starmont (tonight)
9. North Cedar (19-2), LW #10 vs Durant-Bennett (tonight)
10.Mid-Prairie (Wellman) (15-5), LW (X) vs Belle Plaine (tonight)

 

Final Class 1A
1. Cedar Falls NU High (20-1), LW #2 vs Waterloo Christian (Thur)
2. Rock Valley (19-2), LW #1 vs Remsen St. Marys or Akron Westfield (Thur)
3. Clinton Prince of Peace (18-2), LW #4 vs Bellevue Marquette or East Central (Thur)
4. Boyden-Hull (17-4), LW (X) vs MMC or Spalding Catholic (Thur)
5. Lynnville-Sully (19-1), LW #5 vs North Mahaska or Meskwaki Settlement (Thur)
6. Storm Lake St. Marys (20-0), LW #6 vs Aurelia (Thur)
7. Don Bosco (Gilbertville) (20-1), LW #7 vs Dunkerton (THur)
8. Council Bluffs St. Albert (14-4), LW #8 vs Sidney (Thur)
9. N.E. Hamilton (20-1), LW #9 vs CAL Latimer (Thur)
10.Iowa Mennonite (20-2), LW #3 vs Moravia or Maharishi (Thur)