Class 4A
1. Iowa City High (7-0), LW #1 vs #4 Linn-Mar
2. Dowling Catholic (8-0), LW #2 vs Indianola
3. Cedar Falls (7-0), LW #3 vs Dubuque Senior (Thur)
4. Linn-Mar (7-0), LW #4 @ #1 Iowa City High
5. Abraham Lincoln (Council Bluffs) (7-0), LW #5 vs Sioux City North
6. Bettendorf (7-0), LW #6 @ Clinton
7. Fort Dodge (6-1), LW #7 vs Marshalltown
8. North Scott (6-1), LW #10 @ Burlington
9. Sioux City East (6-1), LW (X) @ S.E. Polk
10.Ames (6-2), LW (X) Idle

Class 3A
1. Harlan (6-1), LW #2 vs Winterset
2. Pella (7-0), LW #3 vs Fairfield
3. Clear Lake (8-0), LW #4 @ Hampton-Dumont
4. Union (LaPorte City ) (7-0), LW #5 @ #5 Marion
5. Marion (7-0), LW #6 vs #4 Union
6. Solon (6-1), LW #8 @ Washington
7. Carlisle (7-0), LW #9 @ Dallas Center-Grimes
8. Williamsburg (6-1), LW #1 vs Clear Creek-Amana
9. Sioux City Heelan (6-1), LW (X) @ LeMars
10.Decorah (6-1), LW (X) @ Waverly-Shell Rock

Class 2A
1. Iowa City Regina (7-0), LW #1 @ Louisa-Muscatine
2. North Fayette (7-0), LW #2 @ Jesup
3. South Central Calhoun (7-0), vs Cherokee
4. Sigourney-Keota (7-0), LW #4 @ Mid-Prairie
5. Western Christian (Hull) (6-1), LW #5 @ Okoboji
6. Sioux Center (6-1), LW #6 @ Estherville/LC
7. Carroll Kuemper (6-1), LW #8 @ JSPC
8. Pella Christian (6-1), LW #9 @ Shenandoah
9. Sheldon (6-1), LW #10 @ Central Lyon
10.Roland-Story (6-1), LW (X) @ West Marshall

Class 1A
1. Council Bluffs St. Albert (7-0), LW #1 @ Audubon
2. West Branch (6-0), LW #2 vs Cardinal
3. Emmetsburg (7-0), LW #3 vs Alta-Aurelia
4. Aplington-Parkersburg (7-0), LW #6 vs AGWSR
5. HMS (Hartley) (6-1), LW #5 @ South O’Brien
6. Logan-Magnolia (7-0), LW #8 vs Griswold
7. West Lyon (5-2), LW #7 vs Sibley-Ocheyedan
8. Woodward-Granger (7-0), LW #9 vs BCLUW
9. Starmont (7-0), LW #10 @ Bellevue
10.North Cedar (7-0), LW (X) @ Wapello

Class A
1. Madrid (7-0), LW #1 @ Martensdale-St. Marys
2. Mason City Newman (7-0), LW #2 @ #8 Rockford
3. North Tama (7-0), LW #3 @ Edgewood-Colesburg
4. WACO (7-0), LW #4 vs Winfield-Mt. Union
5. LeMars Gehlen (6-1), LW #5 @ MMC
6. Bedford (6-1), LW #6 @ Corning
7. Lisbon (6-1), LW #7 @ New London
8. Rockford (8-0), LW #8 vs #2 MC Newman
9. BGM (Brooklyn) (6-1), LW #9 @ Lynnville-Sully
10.Postville (6-1), LW (X) vs Valley Community

Eight-man
1. Lenox (7-0), LW #1 vs CAM
2. Armstrong-Ringsted (7-0), @ Ruthven-Ayshire
3. Northeast Hamilton (8-0), LW #3 vs CAL
4. Preston (8-0), LW #4 vs Olin
5. Moravia (7-0), LW #5 @ Twin Cedars
6. Graettinger-Terril (6-1), LW #6 vs CWL
7. Fremont-Mills (7-0), LW #7 @ South Page
8. Newell-Fonda (6-1), @ River Valley
9. Tripoli (6-1), LW (X) vs Janesville
10.Remsen-Union (6-1), LW (X) @ Laurens-Marathon